Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją (23 lutego)

plakat promujący Dzień Walki z Depresją

Tak jestem zgnębiony, że nie chcę się poruszać. Nie chcę żadnym poruszeniem przerywać zgryzoty” J.D. Salinger, Buszujący w zbożu

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku w celu upowszechnienia wiedzy na temat depresji i zachęcenia chorych do leczenia. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Na świecie choruje na nią aż 350 milionów ludzi, w Polsce - 4 miliony.
Zobacz źródło wiadomości

Zapraszamy do zapoznania się przygotowanymi przez nas z materiałami na temat depresji

Ukojenie w chwilach smutku. Depresja dzieci i młodzieży - materiały edukacyjne i biblioterapeutyczne w zbiorach Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu

Pudełko cytatów o depresji, czyli zbiór motywujących sentencji jak pokonać ból, smutek i cierpienie

O depresji w zbiorach Biblioteki:

Depresja psychiczna

Dziecko z depresją

Młodzież z depresją

Osoby z depresją

Czym jest depresja:

Depresja jako problem

Depresja – objawy, diagnoza, leczenie, rokowania

Przyczyny, rodzaje depresji i jej leczenie

Zaburzenia nastroju – depresja - test

Pomoc psychologiczna w depresji

Jak pomóc sobie i innym w depresji

Jak psycholog pomaga w depresji?

Kampania „Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje”

Psychoterapia poznawczo-behawioralna w leczeniu depresji

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA

Magazyn „Ze Zdrowiem" poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży”